Akana'lı Olmak

İK Mesajı

Merhaba,

Biz, Akana Mühendislik’te yüz kişinin üzerinde kalabalık bir aileyiz. Kurumsal olarak otuz seneyi aşkın tecrübemiz ve aynı zamanda çoğunluğu gençlerden oluşan dinamik bir kadromuz var. Ne yapacağımız konusunda büyük bir coşku ve heyecana sahipken bir yandan da nasıl yapacağımızı bilecek kadar deneyimliyiz. 

Amacımız; dünya standartlarında yüksek teknolojiye, yenilikçiliğe ve mükemmelliğe hizmet eden bir kadro olmaktır. En iyiye ulaşmada, coşkumuzla, samimiyetimizle ve iş disiplinimizle kısa sürede çok yol alacağımıza inanıyoruz. 

Bizimle beraber; sınırları zorlamak isteyenleri ve büyümeyi hedefleyenleri savunma sanayisinin kapısını aralamaya ve aramıza katılmaya davet ediyoruz… 

Eğer siz de Akana Mühendislik’in bir parçası olmak isterseniz, aşağıdaki ilanlarımızı incelemenizi rica edeceğiz. İlgilendiğiniz pozisyonlara Kariyer.net üzerinden başvurabilir, her türlü soru, görüş ve önerileriniz için bize her zaman ulaşabilirsiniz... 

 Birkan Şoray

Çalışanlarla İlişkilerimiz

 

  • Çalışanlarımız işimizin başarısında anahtar konumundadırlar. Her bir çalışanımızın işletmeye kattığı bireyselliğe ve farklılığa saygı duyar ve değer veririz. Faaliyet gösterdiğimiz her yerde açık ve olumlu bir çalışma ortamı yaratmaya uğraşırız. 
  • Çalışanlarımız ile ilişkimiz bireyin saygınlığı üzerine kurulmuş olup, tüm çalışanlarımıza adil davranırız. 
  • Çalışanlarımızı, herhangi bir ayrım yapmadan, tamamen işe uygunluklarına göre işe alır ve onlara çalışırken eşit imkânlar sağlarız. 
  • İşe alım, ücretlendirme, eğitim, terfi ve işten çıkış gibi konularda çalışanlarımıza iş gereksinimlerini karşılamadaki yeteneklerine göre davranırız. Irk, din, renk, etnik köken, yaş, sakatlık, cinsiyet, medeni durum, vb. nedenlerden dolayı hiç bir surette ayrımcılık yapmayız. 
  • Adil ücret politikaları uygularız. 
  • Şirketin başarısına katkıda bulunan çalışanlarımız ile başarıyı paylaşırız. 
  • Çalışanlarımızın, işine yaptıkları katkının farkında olmalarını ve fikirlerini söylemelerini isteriz. Çalışanlarımızı şirketimizin başarısına yapmış oldukları katkıları nedeniyle teşvik eder ve bundan gurur duymalarını sağlarız. 
  • Çalışanlarımızın yeteneklerini sürekli geliştiririz. 
  • İş sağlığı ve güvenliği konusunda yasaların gereklerini harfiyen uygularız

 

Akana'da Yaşam

Akana bünyesinde çalışan tüm personel SGK + İş Kanunu çerçevesindeki tüm haklara sahiptir. Ek olarak çalışanlarımızın sağlık hizmetlerinden daha rahat yararlanması için tüm personelimize özel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapılmakta ve şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.  

İş Kanunu’nda geçtiği üzere; yıllık izinler 5 yıla kadar 14 iş günü, 5 yıldan 15 yıla kadar 20 iş günü, 15 yıldan sonra 26 iş günü olarak kullanılır.

Ödemeler her ayın 5. günü yapılır. Ödemelerde personel kartı uygulaması çerçevesindeki çalışma süreleri göz önüne alınır. Fazla mesai ödemelerde maaşla birlikte yapılır. 

Performans değerlendirmesi çalışan personelin ilk amiri tarafından yapılır. Performans değerlendirmesi personelin genel iş tanımına uygunluğu, başarı oranı ve amiri ile ortak belirlenen hedefleri dikkate alınarak yapılır. Değerlendirme yıllık periyodu kapsar. 

Çalışanlarımızın önerileriyle ve İnsan Kaynakları koordinasyonunda çeşitli sosyal faaliyetler* düzenlenmekte ve ilgili tüm çalışanlarımızın katılması için mümkün olan maddi ve diğer destekler sağlanmaktadır. (*Toplu yemek, eğlence, bowling yarışması, dalış turu, kayak turu vb.) 

Çalışma saatleri genel olarak 08:00  18:00 arasındadır. Üretim çalışanlarımızda işin yoğunluğuna göre vardiya sistemi uygulanmaktadır.  

Fazla mesai yapma ihtiyacı olan personel için, ilgili birim sorumlusunun yönlendirmesi doğrultusunda fazla mesai yaptırılır. Fazla mesaiye dair ödeme, yıllık izin tanımı gibi İş Kanunu’nda belirtilen tüm haklar çalışanlarımıza sağlanmaktadır. Fazla mesai yapılması durumunda gerekli olan yemek, ulaşım gibi ihtiyaçlar şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. 

Yemek arası ve diğer aralar işletme içerisinde geçirilir. Yemek, çay, kahve ve dinlenme gibi ihtiyaçlar için açık ve kapalı alanlar temin edilmekte olup,  bunun dışındaki bölümlere izin verilmez. Çay molası 15 dakika, yemek arası 30 dakikadır. Çay molası günde iki defa yapılmaktadır. Personele yemek olarak aylık yemek listesinde belirlenen menü verilir.