Drinler Tezgah Açılış Töreni

Haziran 9, 2020 Posted by: Category: Haber No comments

Dirinler, enerjiden otomotive, havacılıktan savunma sanayiine kadar tüm sektörlerde kullanılabilecek; 6,5 m boy, 3,5 m genişlikte, 1,5 m yükseklikte simultane hareket edebilen 5 eksenli işleme merkezi üretti. Şirket böylece, 2013 yılında ürettiği 36 eksen özel frezeleme ve tornalama tezgahı ile aynı işi yapmakta olan tezgahtan yüzde 80 daha fazla verimlilik sağlıyor. Kuruluş 2015’te ise, yüksek torklu, 4 değişebilir kafalı ve 5 eksenli, taşınabilir portal freze ile kullanıcısına hem maliyet, hem zamandan tasarrufun yolunu açmıştı. Bu yıl da geleneği bozmayan Dirinler, yüzde 100 yerli üretim yeni markasını Türk sanayiinin hizmetine sundu. Drinns markası ile üretilen DCNC GF 653515-5 model 5 eksenli Gantry tipi CNC freze tezgahı, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Dirinler Sanayi ve Makina A.Ş.’nin fabrikasında düzenlenen törenle tanıtıldı.

“Yapılmayanı yapmanın heveslisiyiz”
Drinns markasıyla sektöre özel çözümler sunduklarını belirten Dirinler Sanayi Makinaları ve Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin, şunları söyledi: “Dirinler ailesi ve çalışanları olarak; hep en iyisini ve en kalitelisini yapmak zorunda olduğumuza inanıyoruz. Biz, yapılmayanı yapmanın heveslisiyiz. Bugün tanıtımını yaptığımız makinanın en önemli özelliği Endüstri 4.0’a hazır olmasıdır. Artık Endüstri 4.0 adlı bir sanayi devrimiyle karşı karşıyayız. Yakın zaman içinde, bununla uyumlu üretim yapmayan, atölyelerinde Endüstri 4.0’ı kullanmayanın ayakta kalması mümkün olmayacaktır.”
Tanıtımını yaptıkları DCNC GF 653515-5 model 5 eksenli Gantry tipi CNC freze tezgahının, Türk mühendis ve teknisyenlerinin bir ürünü olduğuna dikkat çeken Dirin, “Yurt dışından 5 eksenli bir işleme merkezi almaya kalktığınızda; ne iş yapacaksın, bir sürü belge getir, başka ülkeye satmayacağına garanti ver gibi onur kırıcı sorularla karşılaşırsınız. Böyle bir makina yapıyor olmaktan ve en hassas toleranslarla savunma sanayii ya da Boeing, Airbus için parça işleyecek Akana Mühendislik firmasına teslim etmekten ne kadar gurur duysak azdır” dedi.
Teknoloji üreten makina sektörünün desteklenmesinin önemine işaret eden Dirin, “Dirinler olarak ana ilkemiz; teknolojik ürünler üreterek, Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunmaktır” diye konuştu.

“55’ten fazla ülkeye ihracat yapıyoruz”
Ürettikleri makinaları gelişmiş sanayi ülkeleri de dâhil olmak üzere, beş kıtada 55’ten fazla ülkeye ihraç ettiklerini söyleyen Dirin, teknolojide öncü durumda olduklarını ifade etti. Dirin, şöyle devam etti: “İlkleri yapmak elbette önemlidir. Ancak daha da önemlisi, bunları sürekli hale getirebilmektir. Bu, tamamen iyi bir ekip olma çabalarımızın, ekibin çalışkanlığının ve eğitime verdiğimiz önemin sonucudur. Türkiye’nin teknolojiyi takip eden, bilgili ve yeni fikirler üretebilen insanlara ihtiyacı var. Bunun için biz de insanımıza yatırım yapıyoruz. Bu kapsamda Dirinler Akademi’yi kurduk. Burada eğitim alan arkadaşlarımız mesleklerini bir adım öteye taşıyorlar ve öğrendiklerini uygularken
katma değer yaratıyorlar.”

“Müşterilerimize özel çözümler sunuyoruz”
Dirinler Sanayi Makinaları ve Endüstri Yönetim Kurulu Üyesi Nihan Dirin ise, Drinns markasıyla müşterilerine özel çözümler sunduklarını söyledi. CNC kontrollü tezgahların yanında, özel tasarım ve yüksek teknolojiye sahip makinaların üretimini de gerçekleştirdiklerini belirten Dirin, 5 eksenli Gantry freze tezgahının tasarım ve üretiminde büyük titizlikle çalışıldığını da sözlerine ekledi.

Etiketler: